SHF:s styrelse 2017. Från vänster: Lennart Wasling, Claus K Berntsen, Stefan Bede, Henric Åsklund, Pontus Rosenqvist, Jesper Wasling, Sami Nahas och Martin Trägen.

Styrelsen

Henric Åsklund

Ordförande

Henric Åsklund
Södra Sandby
henric@heraldik.se
Invald 1998

Claus K Berntsen

Vice ordförande

Claus K Berntsen
Lund
claus@heraldik.se
Invald 200x

Sami Nahas

Sekreterare

Sami Nahas
Solna
sami@heraldik.se
Invald 2015

 Lennart Wasling

Kassör

Lennart Wasling
Borås
lennart@heraldik.se
Invald 2008

Jesper Wasling

Redaktör

Jesper Wasling
Borås
jesper@heraldik.se
Invald 1993

Stefan Bede

Ledamot

Stefan Bede
Göteborg
bede@heraldik.se
Invald 1993

Martin Trägen

Ledamot

Martin Trägen
Lund
tragen@heraldik.se
Invald 20xx

Pontus Rosenqvist

Ledamot

Pontus Rosenqvist
Hällingsjö
rosenqvist@heraldik.se
Invald 2015

Suppleant

Maria Byquist
Västerås
maria@heraldik.se
Invald 2018

Suppleant

Elias Sonnek
Uppsala
elias@heraldik.se
Invald 2018

Revisorer

 Ingemar Apelstig

Ordinarie

Ingemar Apelstig
Trollhättan
tel: 0520-709 94

Ordinarie

Kenneth Wulcan
Grästorp
tel: 0514-242 21

Martin Sunnqvist

Suppleant

Martin Sunnqvist
Landskrona
martin@heraldik.se

Valberedning

Martin Sunnqvist

Sammankallande

Martin Sunnqvist
Landskrona
martin@heraldik.se

Marcus Karlsson

Ledamot

Marcus Karlsson
Sollentuna
marcus@heraldik.se

Ledamot

Fredrik Höglund
Grava