Kontakta oss

Har du frågor om föreningen

Kontakta vår ordförande Henric Åsklund, kassör Lennart Wasling eller vår sekreterare Sami Nahas eller vår kommunikationsansvarige Stefan Bede.
Stefan är den som du ska vända dig till om du är från media. de andra två svarar på frågor om

 

Ordförande
Om föreningen och verksamhet

Henric Åsklund
henric@heraldik.se
0703-81 60 35

Kassör
Om medlemskap

Lennart Wasling
lennart@heraldik.se

Sekreterare
Om föreningen och verksamhet

Sami Nahas
sami@heraldik.se
0701-11 29 94

Kommunikationsansvarig

Stefan Bede
bede@heraldik.se
0705-52 18 65

 

Frågor om medlemskap och försäljning

Har du frågor om medlemskap eller om vår försäljning så ska du kontakta vår kassör Lennart Wasling.

Kassör

Lennart Wasling
lennart@heraldik.se

 

Frågor om rör heraldik och vapensköldar

Har du frågor om heraldik och vapenskölkdar i allmänhet ska du fråga våra heraldiskt sakkunniga Jesper Wasling och Martin Trägen.

Martin Trägen
tragen@heraldik.se 
Jesper Wasling
jesper@heraldik.se
0761-90 98 74

 

 

 

Kontaktpersoner i enskilda frågor

Kyrklig heraldik

Claus Berntsen
claus@heraldik.se

Ordensheraldik

(sällskapsordnar och annan föreningsheraldik)

Lars Trägen
lars@heraldik.se

Evenemang och medeltidsdagar

Henric Åsklund (ordförande)
henric@heraldik.se
070-381 6035

Hembygdsheraldik och sockenheraldik

Jesper Wasling
jesper@heraldik.se
0761-90 98 74